Bankovní půjčkyPokud uvažujete o tom, že si vezmete půjčku, měla by první volba padnout bankovní půjčku. Existuje pro to hned někkolik důvodů. Bankovní půjčky jsou výhodnější a méně rizikové. Je třeba však poznamenat, že mají nejvyšší nároky na bonitu. Pokud půjčku v bance nedostanete, přicházejí na řadu půjčky nebankovní, kde jsou kritéria mírnější. Počítejte však stím, že půjčka bude také dražší a u poskytovatelů, kteří půjčí téměř každému budou i značné poplatky.

Co vyžadují banky po žadatelích?

Aby Vám banka půjčku schválila, budete muset doložit několik věcí. Připravte se, že banka bude prověřovat Váš příjem, který musí být dostatečný na to, aby jste půjčku byli schopni splácet s přihládnutím na Vaše současné životní náklady a finanční situaci. Přijem musíte doložit potvrzením od zaměstnavatele, daňovým přiznáním, v případě že podnikáte, nebo důchodovým výměrem u důchodců. Další věci, kterou banka bude prověřovat je Vaše platební hostorie, tedy to, jak jste v minulosti spláceli své půjčky. Pokud jste nespláceli řádně a včas, půjčku v bance nedostanete. Údaje o historii splácení se zapisují do úvěrových registrů, kde k nim mají přístup členové těchto registrů. Pokud jste tedy měli problém u jedné banky, pravděpodobně Vám nepůjčí ani žádná jiná.

Další kritéria

Obecná kritéria pro získání půjčky jsou pak věk nad 18 let, trvalý pobyt a prokázání totožnosti osobními doklady. Celkově lze konstatovat, že půjčku v bance mají šanci získat jen lidé s dobrou bonitou a bezproblémovou platební historií.

Proč je banka tak přísná?

V zájmu banky je aby její klienti řádně a včas spláceli svou půjčku. To je možné jen tehdy, když je jejich finanční situace v pořádku a nemají žádné problémy. Banka tedy půjčkuje solidní půjčky stabilním a bezproblémovým lidem. V případě, že Vám banka nepůjčí, existují i v řadách nebankovních institucí velcí a solidní poskytovatelé, které mohou nabídnou srovnatelé podmínky jako banka. Existují také společnosti, kteří mají podmínky mírnější, ale půjčka je pak dražší.

Výhody půjčky

  • Výhodný úrok
  • Záruka solidního jednání
  • Široká sít poboček
  • Profesionální přístup bankéřů

13.9.2012
Pomáháme Vám uskutečnit Vaše sny© 2023 Pujčka12.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o půjčkách - půjčky neposkytujeme.