Nebankovní půjčkyNebankovní půjčky přicházejí na řadu, když neuspějete v bankce, nebo když potřebujete půjčku velmi rychle. Banka totiž potřebuje pro schválení půjčky více času. aby důkladně prověřila Vaši schopnost splácet. V nebankovním sektoru působí mnoho společností, které nabízejí různé finanční produkty, ze kterých si vybere každý. Je však třeba počítat s tím, že čím je půjčka dostupnější a rychlejší, tím je rizikovější a je také dražší. Volte tedy známější a větší poskytovatele a chtějte znát výši RPSN, která Vám sdělí, jak je půjčka opravdu drahá.

Různí nebankovní poskytovatelé kde opravdu půjčí

Mezi společnosti nabízející půjčky mimo bankovní sektor se můžeme setkat několika typy poskytovatelů. První skupinou jsou velké a mnohdy nadnárodní finanční skupiny, které nabízejí solidní půjčky podobně jako banky. Podmínky pro získání jsou podobné také těm bankovním. Druhou skupinou jsou poskytovatelé s mírnějšími podmínkami pro získání půjčky, kteří tolerují záznamy v registru či nedostatečný příjem. Tato tolerance je opět na úkor vyšší úrokové sazby či poplatku. Třetí kategorií jsou méně solidní poskytovatelé, kteří již předem kalkulují s tím, že budete mít problémy půjčku splatit a podle toho mají také nastaveny smluvní pokuty a sankce. Obzvláště pozor dejte u ručení nemovitostí aby jste díky jedné opožděné splátce nepřišli o Váš dům či byt. Těmto poskytovatelům se raději vyhýbejte i když to jsou ti kde opravdu půjčí.

Oblíbenost nebankovních půjček

Přes svá úskalí především v neprůhlednosti a rizikovosti poskytovatelů jsou nebankovní půjčky poměrně oblíbenou formou půjčování peněz. Hlavním důvodem je vyšší průchodnost při scvhalování půjčky a rychlost, se kterou peníze obdržíte. Nebankovní splečnosti mnohdy neprověřují tak důkladně registry dlužníků a nevyžadují striktně doložení Vašeho příjmu, tak jako to dělají banky. Mnohdy tedy nezbývá nic jiného, než dostupnější nebankovní půjčku využít i za cenu vyššího úroku.

Výhody půjčky

  • snadnější schválení
  • menší nároky na bonitu
  • rychlé vyřízení
  • Spousta možností půjčky

13.8.2012
Pomáháme Vám uskutečnit Vaše sny© 2023 Pujčka12.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o půjčkách - půjčky neposkytujeme.