Půjčka pro důchodce je dostupnáStále více důchodců si stěžuje na nízký důchod, který nepokryje všechny nezbytné výdaje nebo jim nedovoluje, aby si dopřáli něco navíc. Pokud si během pracovního života nenašetřili nějaké úspory, mohou si nechat jen zdát o dovolené u moře nebo finanční podpoře svých potomků. Vylepšit svůj příjem si mohou půjčkami pro důchodce a požádat o peníze banku nebo nebankovní společnost.

Půjčka pro všechny důchodce

Půjčka pro důchodce je poměrně rozšířeným druhem úvěru, jenž stanovuje horní věkovou hranici žadatelů. Půjčit si mohou bez potíží lidé do 75 let a u některých nebankovních společností až do 85 let. Název půjčky v někom může vyvolat mylný dojem, že je určena pouze pro starobní důchodce, ovšem sjednat si ji mohou i lidé s invalidním nebo vdovským důchodem.

Bankovní půjčky jsou nejvýhodnější

Vaše kroky zřejmě povedou jako první do banky. Zde na Vás čekají úvěry s výhodnou úrokovou sazbou a nízkými nebo nulovými poplatky. Výše úvěru může dosahovat vcelku sympatické částky s možností rozložení splátek na delší časové období. K žádosti o půjčku předkládáte občanský průkaz a potvrzení o důchodu.

Nebankovní půjčky s nejmírnějšími podmínkami

Pokud se stane, že Vám banka žádost zamítne, obraťte se na nebankovní společnost. Šance na schválení je mnohem vyšší než u banky, protože se u soukromého poskytovatele nedokládá příjem – zvláště u nízkých částek. Pro dosažení vyšších částek musíte mít čistý registr dlužníků nebo poskytnout do zástavy nemovitost.

Co mít na paměti?

Při výběru společnosti s nabídkou půjček pro důchodce buďte obezřetní a vyhledejte si o ní informace na internetu. Raději nereagujte na pochybné inzeráty vylepené venku nebo v inzertních novinách, zvlášť pokud uvádějí telefonní číslo začínající na 9 (tato čísla jsou zpoplatněna). Dobře si promyslete, zda půjčku skutečně potřebujete a jestli ji budete schopni splatit i z malého důchodu.


13.9.2016
Pomáháme Vám uskutečnit Vaše sny© 2023 Pujčka12.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o půjčkách - půjčky neposkytujeme.