Refinancování půjčekVzít si půjčku mohlo kdysi znamenat jasnou cestu do problémů. Dnešní trh s úvěry nabízí rychlé a snadné vyřízení spotřebních úvěru na cokoliv a právě toto je lákadlem pro mnoho nakupujících, kteří se rozhodnou pořídit si vysněnou věc okamžitě, za peníze z půjčky.

Půjčky v akci

S rostoucí nabídkou roste také počet zvýhodněných a akčních půjček, které se vyplatí více než ty staré. Proto přicházejí poskytovatelé půjček s nabídkou na refinancování, to znamená převedení stávajících půjček k novému poskytovateli, za výhodnějších podmínek. Refinancovat se určitě vyplatí v bance a mnoho českých bank hlásí meziroční nárůst žádostí na refinancování.

Kdy je dobré refinancovat?

Starý a nevýhodný úvěr se vyplatí refinancovat zejména tehdy, pokud je rozdíl v úrokových sazbách vyšší. Je třeba si ale spočítat i dodatečné poplatky s převedením úvěru. Ne vždy může být konečná nabídka výhodnější. Zjišťovat musíte především to jak drahé bude vedení účtu v dané bance a jaké jsou poplatky za výpisy nebo kolik vás bude stát pojištění schopnosti splácet úvěr.

Rozhodující je RPSN

Jednoduchá rada je ta, že při přenosu by mělo být RPSN nižší, než u starých úvěrů. Hodnota RPSN představuje celkové roční náklady za úvěr. Při vyjednávání o nových podmínkách úvěru si můžete přehodnotit i celkovou dobu splácení anebo spojit několik půjček do jedné a platit tak pouze jednu splátku a jedny poplat

ky.

Přísnější pravidla pro půjčování nejen v bance

Pravidla pro vyřízení půjčky jsou v bance poměrně přísná a stejně je tomu i u žádosti o refinancování. V bance především zjišťují příjmy a historii splácení a také to, zda bude žadatel schopen půjčku i nadále splácet bez problémů.


21.11.2017
Pomáháme Vám uskutečnit Vaše sny© 2023 Pujčka12.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o půjčkách - půjčky neposkytujeme.