Účelový nebo neúčelový úvěr?Češi se stále více zadlužují a nejčastěji využívají dva typy úvěrů: účelový na pořízení bydlení, rekonstrukci, spotřebního zboží a automobilu, nebo neúčelový na použití na cokoliv. Otázkou zůstává, jaký typ úvěru je výhodnější? Důležité je zvážit, na co chcete úvěr použít a zda jste ochotni dokládat faktury a doklady. Shrňme si všechny klady a zápory těchto dvou typů půjček.

Účelový spotřebitelský úvěr

Jak už název napovídá, tento úvěr je poskytován bankami a soukromými nebankovními společnostmi pro konkrétní účel a na určité zboží. Pro čerpání tohoto úvěru poskytovateli předkládáte, na co peníze využijete. S touto půjčkou je spojeno více papírování a dokládání, na druhou stranu získáte delší dobu splatnosti a výhodnější úrokovou míru než u neúčelového úvěru. Váš měsíční rozpočet tedy nebude tolik zatížen splátkou. Úroková sazba je velmi nízká z toho důvodu, že tento druh úvěru není pro poskytovatele tolik rizikový.

Neúčelový úvěr

Neúčelový spotřebitelský úvěr v poslední době výrazně zlevnil, přesto je nutné zmínit, že nejnižší úrokovou sazbu získá jen málokdo, popřípadě je podmíněna uzavřením dalších finančních produktů.. Výhodou je to, že peníze můžete použít podle své libosti, například na úhradu starých závazků. Banka ale požaduje určitou bonitu klientů a čistý záznam v registrech dlužníků.

Jakému typu úvěru dát přednost?

Nelze obecně říct, jaký úvěr je výhodnější a jakému dát přednost. Pokud si hodláte za peníze pořídit více věcí a nechcete se zdržovat dokladováním účelu, zvolte raději neúčelovou půjčku. Naopak pokud víte, že peníze chcete investovat do Vašeho majetku nebo si přejete zboží rovnou odnést z obchodu, vyberte si účelovou půjčku. Než tedy uzavřete smlouvu o půjčce, měli byste mít jasno, jak peníze využijete.


13.9.2016
Pomáháme Vám uskutečnit Vaše sny© 2023 Pujčka12.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o půjčkách - půjčky neposkytujeme.