Jak odhalit nepoctivou půjčku?Jak odhalit úvěrového podvodníka a neseriózní půjčku? Často je slyšet o příbězích lidí, kteří si o půjčku požádali, ale díky různým nekalým praktikám přišli nejen o všechny úspory, ale mnohdy i o střechu nad hlavou. V Česku je čerpání úvěrů stále oblíbenější, což dokazují statistiky o stoupajícím počtu uzavřených smluv. Zadlužování se stalo veřejně akceptovatelným způsobem řešení finančních problémů. Lidé by si měli uvědomit, že na dovolené, šperky a novou televizi by si půjčovat neměli.

Ultravýhodné půjčky

Někteří lidé bývají velmi důvěřiví a nechají se snadno zlákat na různé "ultravýhodné" půjčky. Často uvěří slibům a nemají problém uhradit vysoké poplatky za vyřízení půjčky nebo nepřemýšlí a podepíšou smlouvou bez toho, aniž by si přečetli jediný odstavec smlouvy. Některé příběhy poškozených jsou skutečně absurdní a pro ostatní by měly být výstrahou a ponaučením. Pohádky o výhodné půjčce se zanedbatelným úrokem totiž neexistují.

Prověřené společnosti

Banky mají pro poskytování úvěrů nastavena přísná pravidla a jsou pod kontrolu ČNB, proto se z jejich strany nemusíme obávat podvodů. Naopak nebankovní sektor si jede podle svých pravidel a tam už na problémy narazit můžeme. Pokud tedy nebudete vyřizovat úvěr v bance, ale kdekoliv jinde, ověřte si, zda má společnost reálné sídlo, uvádí na svém webu celou adresu včetně kontaktů, popřípadě reaguje na vaše otázky a komunikuje mailem nebo telefonicky. Zároveň si její fungování včetně historie vyhledejte v obchodním rejstříku. Předmětem podnikání by mělo být poskytování finančních a úvěrových produktů. Sledujte také diskuze na internetu, kde musí kladné hodnocení převažovat nad těmi negativními. Pokud na vás bude firma působit nevěrohodně, věřte intuici a nic další v tomto ohledu nepodnikejte.

DŮLEŽITÉ - žádné poplatky předem !!!

TOP pravidlo, které si musíte vrýt do paměti. Pokud se setkáte s výhodnou nabídkou, ale za podmínek, kdy musíte zaplatit poplatek předem ještě před odsouhlasením půjčky, nevěřte jí a dejte ruce pryč! Stoprocentně to bude znamenat podvod, který bude směřovat jen k obohacení podvodníka a vy žádnou půjčku nezískáte. Předem neplaťte ani poplatek za zpracovaní anebo doporučení žadatele. Všude tam se může skrývat jen vylákání peněz. Seriozní poskytovatelé si poplatky započítávají do celkové ceny půjčky a ty pak splácíte postupně v měsíčních splátkách. Pokud půjde o jednorázovou splatnost, budou poplatky zahrnuty do ní.

Neexistuje 100% jistota odsouhlasení

Každý poskytovatel, na základě vámi uvedených skutečností sám rozhoduje, zda vám půjčka bude udělena či nikoliv. Zjišťuje se především bonita, která udává rizikovost žadatele. Právě proto vám seriózní poskytovatel půjčku předem nikdy neslíbí. K rozhodnutí dospěje až po zjištění faktů. Pokud vám někdo slibuje peníze bez jakýkoliv osobních dokladů a výpisu, půjde nejspíš o podvodníka, který spoléhá na vaši důvěřivost a po krátké době z vás začne lákat peníze.


21.1.2018
Pomáháme Vám uskutečnit Vaše sny© 2023 Pujčka12.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o půjčkách - půjčky neposkytujeme.