Půjčky od soukromých osob jsou variantouPro poskytnutí půjčky má každá společnost určité podmínky a nároky na své klienty, ať už se jedná o banku nebo společnost nebankovní. Samozřejmostí bývá větší či menší prověřování finanční situace a zjištění schopnosti splácet. Co dělat v situaci, kdy vám žádná společnost peníze nechce půjčit? Určitou možností je půjčka od soukromé osoby, která má ale poměrně nevýhodné podmínky a můžete se zde se setkat s lichvou.

Pozor na nepoctivé jednání

Lidem, kteří půjčují ostatním peníze za vysoký poplatek, se obecně říká „lichváři“. Soukromí investoři peníze poskytují podle pravidel stanovených zákonem a za přiměřený úrok. Pokud tomu tak není, jedná se o podvodníky, kteří těží z nepříznivé situace lidí a spoléhají na jejich neschopnost splácet a v těchto případech není nouze o exekuce.

Půjčka bez registru a doložení příjmu

Chyba ale je samozřejmě i na straně dlužníků. Každý by si měl půjčku dostatečně dobře rozmyslet, než si ji vezme, a vědět, zda ji za daných podmínek zvládne splatit. Výhodou je, že soukromé osoby půjčují bez složitých formalit a rychle. Získat takovou půjčku by neměl být problém ani se záznamem v registru dlužníků nebo bez možnosti doložit příjem. Proto je zvážení rizika zcela na žadateli o půjčku.

Zástava nemovitosti

Nemyslete si, že vám někdo půjčí peníze jen tak, bez dostatečné záruky. Věřitel většinou půjčuje oproti zástavě nemovitosti nebo na směnku. Zástava nemovitosti se zapíše do katastru nemovitostí prostřednictvím zástavní smlouvy. V té je uvedeno datum, do kterého dluh musí být splacen. Pokud to klient nezvládne, může být dluh uhrazen prostřednictvím prodeje zastavené nemovitosti. U tohoto typu půjčky je vždy třeba počítat s tím, že o zastavenou nemovitost přijdete.

Půjčka na směnku

Jak je to s půjčkou na směnku? Podpisem směnky se dlužník věřiteli zavazuje, že dluh splatí. Pokud by to nezvládl, může se domáhat věřitel svých peněz pomocí exekuce. Ta bývá rychlá a bez nějakých průtahů. Proto si směnku důkladně promyslete, abyste nepřišli o majetek nebo dokonce střechu nad hlavou.

Výhody půjčky

  • Individuální podmínky
  • Rychlost
  • Pro všechny
  • Bez prokazování

13.5.2012
Pomáháme Vám uskutečnit Vaše sny© 2023 Pujčka12.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o půjčkách - půjčky neposkytujeme.