Půjčky pro studenty - Studentská půjčkaStudium může být poměrně finančně vyčerpávající. Na mladého člověka čekají náklady na bydlení, jídlo, učebnice, počítač, dopravu, zábavu a někdy i na školné. Jaké mají u nás možnosti studenti, pokud potřebují půjčit finanční prostředky?

Hlavní možnosti půjček pro studenty u nás

Studentské půjčky se státní podporou, dostupnější a levnější, jsou běžné v zahraničí. U nás jsou využívány především účelové půjčky na studium poskytované některými bankami. Využít lze také kontokorent v rámci studentského konta. Další variantou jsou nebankovní SMS půjčky, které jsou nízké a krátkodobé a nevyžadují potvrzení o příjmu, spoluručitele nebo zástavu.

Bankovní studentská půjčka

Na produkty pro studenty pamatuje více bank, většina studentů volí banky velké a známé. Většinou jde o půjčky pro vysokoškoláky. Studentská půjčka od České spořitelny poskytne 20 000 až 300 000 Kč na dobu 1 až 10 let. Má zvýhodněnou úrokovou sazbu, která zůstává fixní po celou dobu splácení. U Komerční banky mohou student získat až 600 000 Kč. UniCredit Bank nabízí půjčku 50 000 až 150 000 Kč pro mladé ve věku 18 až 30 let. Takže vybrat si určitě jde.

Výhody bankovní půjčky

K výhodám bankovních studentských půjček patří nízký úrok a doba splatnosti až 10 let. Banky mnohdy umožní doložené splácení, což znamená, že se peníze vrací až po skončení studia nebo dosažení určitého příjmu. Jde o půjčky vázané na věk s rozmezím 18 až 30 let. Vyžadování bývá potvrzení o studiu a u vyšších částek nad 100 000 Kč i spolužadatel.

Vyřízení půjčky online

Půjčku lze vyřídit i online, pokud se jedná o nebankovní úvěr. Stačí si vybrat společnost a její produkt, vyplnit formulář na internetu, vyčkat na telefonní hovor operátora nebo na potvrzení žádosti, a peníze můžete mít velmi brzo na účtu. U nebankovních půjček si dávejte velký pozor, jakou společnost zvolíte. Získat můžete většinou 5 000 až 15 000 Kč, ale počítejte s vysokými poplatky a také sankcemi, pokud penze řádně nesplatíte. Tyto půjčky mohou získat i středoškoláci, pokud dosáhli věku 18 let.


13.5.2016
Pomáháme Vám uskutečnit Vaše sny© 2023 Pujčka12.cz, všechna práva vyhrazena. Kontaktní informace
Podmínky použití a ochrana osobních údajů

Infoweb o půjčkách - půjčky neposkytujeme.